אודות פסטיבל פסנתרים

תיאטרון ירושלים שמח וגאה להציג את פסטיבל פסנתרים התשיעי.

הפסטיבל, בניהולו האמנותי של פרופ’ מיכאל וולפה, מוקדש רובו ככולו לפסנתר על מגוון סגנונותיו ודרכי ביטויו, יתקיים בין התאריכים 10-13 בנובמבר. הפסטיבל יוקדש השנה למלחין וולפגנג אמדאוס מוצרט, הנחשב לגדול המלחינים בכל הזמנים לציון 230 שנה לפטירתו.

על בימת תיאטרון ירושלים יעלו, במהלך ארבעה ימים רצופים, תזמורות מובילות, ביניהן התזמורת הסימפונית ירושלים, תזמורת ירושלים מזרח ומערב, תזמורת הקאמרטה הישראלית  והתזמורת הקאמרית הישראלית, הרכבים, סולנים וזמרים/ות, וכמובן נבחרת מרשימה של פסנתרנים ופסנתרניות ישראלים/יות בני כל הדורות.

בין הפסנתרנים/יות והאמנים/יות הרבים/ות המשתתפים/ות בפסטיבל: עידו שפיטלניק (מנצח), רון רגב, ליאור ליפשיץ, אוקסנה יבלונקה, סיון אלבו בן-חור (מנצחת), אסף קליינמן, ניזאר אלכאטר, צמד הפסנתרנים  טמי קנאזאווה ויובל אדמוני, סטנלי ספרבר (מנצח), נביל חאיק, אריאל הלוי, דוראל גולן, גיא מינטוס, יונתן רוזן, ארן הרדי, טליה אילן (מנצחת), אמיר רון, עדן לורנצן, אסף בנרף (מנצח), בתיה שטיינבוק-לורנצן, גיל יקותיאלי, יאון רוזנטל, אריאל טושינסקי, רועי שילוח, טלי קרביץ, זיו קוז’וקרו (מנצח), מלאכי רוזנבאום, מתן יונה (מנצח), אורית וולף, קארין שיפרין, שמואל אלבז, יניב טייכמן, טל זילבר, רועי אזולאי (מנצח), תומר לב, ברניקה גליקסמן, אלון קריב, עידו אריאל, דניאלה סקורקה, ניר כהן-שליט (מנצח), מיכל טל, אסף זוהר, חגי שחם, מנחם ויזנברג, קרן קגרליצקי (מנצחת), ישי שאער ואיתן גלוברזון.

תכנית הפסטיבל

10.11

יום רביעי

16:00
אולם עוזי וכסלר

ראשית הדרך – הקונצ’רטי המוקדמים לפסנתר של מוצרט – הרצאה ראשונה

מפגש עם המנהל האמנותי של הפסטיבל פרופ’ מיכאל וולפה על הקונצ’רטי לפסנתר

של מוצרט הילד והנער, מספר 1-4, ועל קונצ’רטי נוספים שחיבר בילדותו.

10.11

יום רביעי

17:30
אולם הנרי קראון

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #1

התזמורת הסימפונית ירושלים

מנצח: עידו שפיטלניק

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 16
    ברה מז’ור, ק’ 451
    סולן: רון רגב

 

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 20
    ברה מינור, ק’ 466
    סולן: ליאור ליפשיץ

 

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת
    בלה מז׳ור, ק׳ 386
    סולנית: אוקסנה יבלונסקה

10.11

יום רביעי

19:00
אולם הנרי קראון

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #2

התזמורת הסימפונית ירושלים
מנצחת: סיון אלבו בן-חור

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 13 בדו מז’ור, ק’ 415
    סולן: ניזאר אלכאטר
  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 21 בדו מז’ור, ק’ 467
    סולן: אסף קליינמן

 

10.11

יום רביעי

19:30
האולפן

האחות והאח – מוצרט בארבע ידיים

קונצרט קאמרי עם צמד הפסנתרנים
טמי קנאזאווה ויובל אדמוני

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 15 ,בסי במול מז’ור, ק’ 450
    פרי עטו של וולפגנג אמדאוס מוצרט בעיבוד לפסנתר בארבע ידיים של הוגו אולריך ורוברט
  • ויטמן סונטה לפסנתר בארבע ידיים בדו מז’ור, ק’ 19d
    פרי עטה של אחותו של וולפגנג, מריה אנה (נָנֶרְ ל) מוצרט

 

10.11

רביעי

20:30
אולם הנרי קראון

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #3

התזמורת הסימפונית ירושלים
מנצח: סטנלי ספרבר

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 6 בסי במול מז’ור, ק’ 238
    סולן: נביל חאיק
  • זוכה הפרס ראשון בתחרויות “פסנתרן לתמיד” ו”קול המוסיקה לאמן הצעיר” קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 14 במי במול מז’ור, ק’ 449
    סולן: אריאל הלוי
  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 26″ , ההכתרה,”
    ברה מז’ור, ק’ 537
    סולנית: דוראל גולן

 

10.11

רביעי

21:00
אולם רבקה קראון

מוצרט וג’אז אל תוך הלילה

שלישיית גיא מינטוס 

מופע מיוחד עבור הפסטיבל עם הפסנתרן גיא מינטוס וחבריו להרכב,
יונתן רוזן – תופים וארן הרדי – בס, בפרשנות חדשה ומרעננת למוסיקה של מוצרט

11.11

יום חמישי

16:00
אולם עוזי וכסלר

ראשית הדרך – הקונצ’רטי המוקדמים לפסנתר של מוצרט – הרצאה שנייה

מפגש עם המנהל האמנותי של הפסטיבל פרופ’ מיכאל וולפה על הקונצ’רטי לפסנתר של מוצרט הילד והנער

ועל הקונצ’רטו החמישי, הראשון שהוא כולו פרי עטו.

11.11

יום חמישי

17:30
אולם רבקה קראון

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #4

התזמורת הקאמרית הישראלית
מנצחת: טליה אילן

 

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 18 בסי במול מז’ור, ק’ 456 סולן: אמיר רון (זוכה הפרס השני בתחרות “קול המוסיקה לאמן הצעיר”)
  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 19 בפה מז’ור, ק’ 459
    סולנית: עדן לורנצן
    (זוכת תחרות פנינה זלצמן ותחרויות נוספות)

 

11.11

יום חמישי

18:00
אולם עוזי וכסלר

סרטו התיעודי של אילן יגודה

[ישראל, 2020]

בתום השיחה תתקיים שיחה עם יוצרי הסרט, אילן יגודה

11.11

יום חמישי

19:00
אולם רבקה קראון

 

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #5

התזמורת הקאמרית הישראלית
מנצח: אסף בנרף

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 11 בפה מז’ור, ק’ 413
    סולנית: בתיה שטיינבוק-לורנצן
  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 25 בדו מז’ור, ק’ 503
    סולן: גיל יקותיאלי

 

11.11

יום חמישי

19:30
האולפן

פסנתר וכלי קשת

הפסנתרן ירון רוזנטל מארח את
אריאל טושינסקי – צ’לו, רועי שילוח – כינור וטלי קרביץ – ויולה

  • רביעיית פסנתר בסול מינור, ק’ 478
  • קונצ’רטו לפסנתר מס’ 8 בדו מז’ור, ק’ 246 , בעיבוד לפסנתר וכלי קשת של וינצנס לכנר

 

11.11

יום חמישי

20:30
אולם רבקה קראון

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #6

התזמורת הקאמרית הישראלית
מנצח: זיו קוז’וקרו

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 12 בלה מז’ור, ק’ 414
    סולן: מלאכי רוזנבאום
  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 23 בלה מז’ור, ק’ 488
    סולנית: אוקסנה יבלונסקה

 

11.11

יום חמישי

21:00
אולם הנרי קראון

מוצרט בלבאנט

תזמורת ירושלים מזרח ומערב
בהפקת מקור עבור הפסטיבל
מנהל מוסיקלי: תום כהן
מנצח: מתן יונה

שלוש יצירות מקוריות שנכתבו ע”י ניזאר אלכאטר,
גיא מינטוס ופרופ’ מיכאל וולפה במיוחד עבור התזמורת,
בהשראת יצירותיו של מוצרט.
השלושה גם ינגנו כסולנים ביצירותיהם, לצד יצירות
מרפרטואר התזמורת. עוד במופע – ביצוע יצירה של מוצרט
שנתגלתה רק לאחרונה – אלגרו ברה מז’ור, ק’ 16/b626

12.11

יום שישי

10:30
אולם רבקה קראון

מוצרט הולך לעיבוד

הפסנתרנית ד”ר אורית וולף מארחת את הזמרת קארין שיפרין, נגן המנדולינה שמואל אלבז, נגן העוּד יניב טייכמן והפסנתרן והמעבד ד”ר טל זילבר

יצירות החותם של המאסטרו בעיבודים מפתיעים
במגוון סגנונות: רומנטי, ג’אז ומוסיקה לטינית

  • סונטה לפסנתר מס’ 16 בדו מז’ור, ק’ 545 בחמישה
    עיבודים שונים
  • פרקים מתוך סימפוניה מס’ 40 בסול מינור במגוון עיבודים
  • האריה “אתן היודעות” מתוך “נישואי פיגארו”
  • הסונטה במי מינור והסונטה בדו מז’ור לכינור ולפסנתר בעיבוד למנדולינה
  • “המרש הטורקי” בעיבוד לעוד ולפסנתר
  • אלתורים על הסונטה בלה מינור לפסנתר

12.11

יום שישי

12:00
אולם הנרי קראון

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #7

הקאמרטה הישראלית ירושלים
מנצח: רועי אזולאי

  • קונצ’רטו מס’ 10 לשני פסנתרים ולתזמורת
    במי במול מז’ור, ק’ 365
    סולנים: תומר לב וברניקה גליקסמן
  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 17 בסול מז’ור, ק’ 453
    סולן: תומר לב
  • בכורה עולמית ללרגטו ואלגרו לשני פסנתרים ולתזמורת מ- 1781
    השלים ותִ זמר: תומר לב
    סולנים: תומר לב ואלון קריב

12.11

יום שישי

13:30
אולם רבקה קראון

קבלת שבת

הפסנתרן עידו אריאל והזמרת דניאלה סקורקה

מבחר שירי שבת ממיטב הזמר העברי, לצד שיריו של מוצרט 

לקול ולפסנתר בתרגום לעברית

13.11

מוצאי שבת

19:00
אולם הנרי קראון

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #8

התזמורת הסימפונית ירושלים
מנצח: ניר כהן-שליט

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 22 במי במול מז’ור, ק’ 482
    סולנית: מיכל טל
  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 24 בדו מינור, ק’ 491
    סולן: אסף זוהר

 

13.11

מוצאי שבת

19:30
האולפן

הסונטות לכינור ולפסנתר

הכנר חגי שחם והפסנתרן מנחם ויזנברג

שלוש סונטות לכינור ולפסנתר של מוצרט: 

  • סונטה לכינור ולפסנתר מס’ 27 בסול מז’ור, ק’ 379
  • סונטה לכינור ולפסנתר מס’ 32 בסי במול מז’ור, ק’ 454
  • סונטה לכינור ולפסנתר מס’ 23 ברה מז’ור, ק’ 30

 

13.11

מוצאי שבת

20:30
אולם הנרי קראון

מכלול הקונצ’רטי לפסנתר #9

התזמורת הסימפונית ירושלים
מנצחת: קרן קגרליצקי

  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 9 במי במול מז’ור (Jeunehomme ,(ק’ 271 סולן: ישי שאער
  • קונצ’רטו לפסנתר ולתזמורת מס’ 27 בסי במול מז’ור, ק’ 595
    סולן: איתן גלוברזון
  • קונצ’רטו מס’ 7 לשלושה פסנתרים ולתזמורת
    בפה מז’ור, ק’ 242
    סולנים: הצמד טמי קנאזאווה ויובל אדמוני עם ירון רוזנטל

 

הצטרפו למשפחת הפסטיבל

 

 

 

 

 

חזרה לראש הדף